Jakie są wymagania do podejścia do szkolenia i egzaminu UDT?
- ukończone 18 lat,
- wykształcenie co najmniej podstawowe,
- orzeczenie lekarskie potwierdzające odpowiedni stan zdrowia do wykonywania zawodu.
Program szkolenia
Nasze szkolenia są opracowane przez ekspertów od uprawnień UDT oraz przez doświadczonych operatorów żurawi. Nasze zajęcia są dostosowane do naszych kursantów i nowocześnie prowadzone. Zawierają krótkie filmy instruktażowe, pracę w grupach czy ćwiczenia w parach. Wierzymy, że podczas rozmowy i dyskusji uczniowie najwięcej się uczą! Nasze kursy składają się z dwóch części - z teoretycznej i praktycznej. Podczas części teoretycznej uczeń będzie zdobywać wiedzę z zakresu:- dozoru technicznego żurawi,
- budowy żurawi pokładowych,
- bezpiecznej eksploatacji żurawi pokładowych,
- konserwacji i napraw żurawi,
- obowiązków operatora i konserwatora,
- BHP i pierwszej pomocy.
Podczas części praktycznej nasi kursanci szkolą się pod okiem instruktorów na nowoczesnych maszynach w naszej specjalnie przygotowanej hali szkoleniowej. Uczniowie będą mogli nauczyć się obsługi i konserwacji żurawi pokładowych. Ćwiczenia praktyczne składają się z czynności, które często sprawdzane są na egzaminie państwowym.
Co oferujemy podczas naszych szkoleń na uprawnienia UDT?
- wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę,
- halę ćwiczeniową,
- darmowe materiały szkoleniowe do utrwalenia wiedzy po ukończeniu kursu,
- serwis kawowy,
- miłą atmosferę.
Miejsce szkoleń
Nasze wszystkie szkolenia odbywają się w siedzibie naszej firmy w Warszawie. Dla firm i grup zorganizowanych oferujemy szkolenia z części teoretycznej online lub dojazd do klienta.
Egzamin UDT
Kurs na uprawnienia UDT na żurawie pokładowe kończy się egzaminem testowym (test z pytaniami zamkniętymi) i praktycznym (czynności przy żurawiach) przed Inspektorem Urzędu Dozoru Technicznego. Po wyniku pozytywnym kursant otrzymuje zaświadczenie kwalifikacyjne uprawniające do prowadzenia żurawi pokładowych. Uprawnienia UDT należy odnawiać co 5 lat. By odnowić uprawnienie UDT, należy wysłać wniosek do Urzędu Dozoru Technicznego.
Wszystko co powinieneś wiedzieć o żurawiach pokładowych
Żuraw pokładowy to dźwignica przymocowana najczęściej do pokładu statku towarowego bądź portu. Jest najczęściej wykorzystywany w transporcie morskim, portowym i offshore. Jego głównym zastosowaniem jest transportowanie ładunków o dużej masie. Z uprawnieniem UDT oraz z niezbędnymi umiejętnościami do wykonywania zawodu operatora lub konserwatora szybko znajdziesz zatrudnienie. Te zawody są szczególnie poszukiwane i pożądane na rynku pracy, a zarobki sięgają nawet 5 tysięcy złotych miesięcznie! Dzięki naszym kursom zdobędziesz płynność i pewność siebie podczas pracy przy żurawiach pokładowych.
Nasza oferta szkoleń
W naszej ofercie znajdą Państwo szkolenia na wszystkie rodzaje żurawi:- samojezdne,
- stacjonarne,
- przewoźne i przenośne,
- szynowe,
- wieżowe,
- kolejowe,
- pływające.
- wózki widłowe,
- suwnice,
- podesty ruchome,
- wyciągi towarowe,
- dźwigi budowlane,
- wciągniki i wciągarki.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, by umówić termin szkolenia!
Pytania i odpowiedzi
Jakie są wymagania do podejścia do szkolenia i egzaminu?
Należy mieć ukończone 18 lat, wykształcenie co najmniej podstawowe oraz orzeczenie lekarskie potwierdzające odpowiedni stan zdrowia do obsługi i konserwacji żurawi pokładowych.
Czym są żurawie pokładowe?
Żuraw pokładowy to dźwignica przymocowana najczęściej do pokładu statku towarowego bądź portu. Jest najczęściej wykorzystywany w transporcie morskim, portowym i offshore. Jego główne zastosowanie to transportowanie ładunków o dużej masie.
Ile lat ważne są uprawnienia?
Uprawnienia UDT należy odnawiać co 5 lat. By odnowić uprawnienie UDT, należy wysłać wniosek do Urzędu Dozoru Technicznego.